Posted by admin On Styczeń - 8 - 2017 Komentowanie nie jest możliwe
Podstawy kosmetyki organicznej
1 vote, 8.00 avg. rating (76% score)

Producenci kosmetyków od zawsze ścigali się w kreowaniu coraz to nowocześniejszych, niemal magicznych formuł i stosowaniu jeszczebarwniejszych i egzotycznie brzmiących komponentów. Wyścig ten przywiódł jednakże do skutku takiego, że każdego roku na aplikujemy wielką liczbę sztucznych odczynników. Wiele z nich na przestrzeni lat ujawniło swe szkodliwe działanie. W opozycji do tego postmodernistycznego pociągu wyłania się coraz tłumniej popularna ekologiczna kosmetyka.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej obserwujemy kierunek opierający się na obecności w produktach do pielęgnacji elementów wywodzących się z natury. Nader często są to medykamenty doskonale nieobce minionym pokoleniom. Drugą młodość przeżywają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej lniany i tym podobne zioła, czy glinki. Jak grzyby po deszczu kształtują się także korporacje oferujące kompletnie organiczne środki do pielęgnacji, to znaczy takie, w których składzie nie wykryjemy najmniejszego udziału chemicznych surowców.

Jakie rodki organiczne opłaca się nabyć i z jakiej przyczyny?

Wiele kobiet obserwuje dodatnie skutki decydując się w zupełności przestawić na kosmetykę naturalną. Jak jednak zacząć, aby sprawdzić, czy ekologiczne wyroby pielęgnujące okażą się tym czymś dla nas? Na pewno warto sprawdzić na sobie naturalne, masła do pielęgnacji oraz naturalny scrub do ciała. Wspomniane wyżej pozycje są godne zainteresowania i coraz łatwiej można je zdobyć. Możemy również zabrać się za ich samodzielne wykonanie. Natłuszczające masło do wygładzania składające się z masła kakaowego lub shea to wspaniały specyfik, zwłaszcza na zimowe dni. Ekologiczny scrub do ciała to również idealny naturalny kosmetyk na inaugruację. Wytworzony własnym sumptem, chociażby z mielonej kawy czy cukru z suplementem soku z aloesu i oleju arganowego połączonego z sokiem z kokosa kosztuje tyle co nic, a działa fenomenalnie, zapewniając wyjątkowo gładką i jadwabistą skórę.

Jak nie wpaść w marketingowe sidła?

Otwierając doświadczenie z eko-kosmetykami dość prosto jest wpaść w którąś z zasadzek zastawianych przez wytwórców. Wiele etykiet na sklepowych półkach atakuje oczy frazami jak „bio” czy „zielone”, niestety nader często bywają to puste slogany. Należy koniecznie studiować indeks komponentów kupowanych preparatów. Pożytecznie jest także przeszkolić się z tematu, choćby z pomocą sieci, w zakresie tego, jakie z komponentów naprawdę są naturalne i dobroczynne, które natomiast krzywdzące.

Przeczytaj więcej na
tej stronie

Ciekawe artykuły:

Comments are closed.