Posted by admin On Czerwiec - 13 - 2016 Komentowanie nie jest możliwe
Kondycja Unii Europejskiej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokoło siebie dużo bogatych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to tak czy siak UE to wielka potęga. I chociaż ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy wiedzieć, że to ciągle Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie problemy z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie rzec…
Frazy kluczowe: Nauka, Wiedza i informacje, Informacje, Nauka i Wiedza.

Ciekawe artykuły:

Comments are closed.